V roce 2024, vychází Velikonoce na 1. dubna 2024 (volno je od 29. 3. 2024 do 1. 4. 2024). Velikonoční dovolená, se dá strávit na lyžích na horách, na kole při nějakém cyklovýletu. Dá se vyrazit i na tulipány do Holandska, nebo dokonce i na koupání k moři.

Kam vyrazit na jarní dovolenou – tipy na dovolenou Velikonoce 2024

Letos vychází Velikonoce na 1. dubna 2024. Společně s Velkým pátkem 29. března 2024, to jsou minimálně 4 dny volna (pokud máte děti, tak je to ještě další den navíc, za velikonoční prázdniny, které začínají už ve čtvrtek).

V roce 2024, vychází Velikonoce poměrně brzy. Takže možností, kam vyrazit na kratší dovolenou je více. Mělo by se ještě dát lyžovat na horách (i když v ČR to letos není žádná pořádná zima). Dá se ale vyrazit i někam do tepla.

Velikonoce se dají strávit i u moře, nebo v Holandsku už pokvetou tulipány. Začátek jara, může být ideální i pro různé poznávací zájezdy. Několik velmi zajímavých akcí, na Velikonoce 2024, se dá najít i v ČR.

Kdy budou Velikonoce v roce 2024?

Velikonoční svátky, jsou jediný pohyblivý svátek v ČR. Nemají svoje pevné datum v kalendáři. Konkrétní termín, kdy budou Velikonoce, se řídí tím, na jaké datum vychází úplněk.

Termín pro Velikonoce se vypočítá na základě toho, na kdy připadá první jarní úplněk (první úplněk po jarní rovnodennosti). Velikonoce jsou pak hned následující neděli.

Termín Velikonoce 2024:

  • Velikonoční prázdniny = čtvrtek 28. března 2024
  • Velký pátek = pátek 29. března 2024
  • Velikonoční pondělí = pondělí 1. dubna 2024

Tip: Máte nárok na dovolenou a kolik dní dovolené vám ještě letos zbývá? Spočítejte si to sami – Kalkulačka výpočet dovolené v roce 2024

Velikonoční dovolenou v roce 2024, je tedy možné plánovat v termínu od 29. 3. 2024 do 1. 4. 2024, nebo případně i včetně velikonočních prázdnin, to vychází na 28. 3. 2024 do 1. 4. 2024.

Kam vyrazit na Velikonoce 2024 v ČR?

Zajímavé tipy, kam vyrazit letos na Velikonoce v ČR, nabízí infoportál Kudy z nudy. Najdete zde přehledný kalendář akcí pro celou ČR, který se dá jednoduše filtrovat podle regionů, nebo podle druhů aktivit, které by vás mohly zajímat.

Vzhledem k aktuálnímu průběhu zimy, to zatím vypadá, že i když letos Velikonoce vychází na časný začátek jara, tak by i tak mohlo být poměrně hezké počasí

Jistě, přesná předpověď, jaké přesně bude počasí na Velikonoce, bude známa až pár dní předem.

Vzhledem k tomu, že letos zima skončila už někdy v půlce ledna, a od té doby postupně začíná jaro, tak je poměrně velká šance, že by mohlo být celkem hezky.

Na Velikonoce, by se tedy mohl dát podniknout i nějaký cykolovýlet. V lese, nebo na horách sice ještě může být dosti vlhko (a tím pádem i dost bahnito), ale v nížinách a na cyklostezkách by to na kole mohlo být celkem fajn.

Na Velikonoce, by ale stále ještě mělo být možné i lyžovat. V ČR už to bude se sněhovou nadílkou dosti omezené. Vždy se ale dá vyrazit na lyže třeba do Rakouska, do Itálie nebo do Francie.

Kam vyrazit na Velikonoce 2024 k moři?

Velikonoční dovolená se dá strávit u moře. Pokud si zvolíte vhodnou destinaci, tak je možné i koupaní v moři.

Mezi zajímavé možnosti, kam vyrazit na velikonoční dovolenou u moře, patří například Egypt (v dubnu už tam může být i 28 stupňů a moře může mít i 23 stupňů).

Zimní/jarní klasika pro dovolenou u moře, jsou Spojené arabské emiráty, Dubaj nebo i jiná „exotika“. Tam má moře i 28 stupňů, a teplota vzduchu je něco přes 30 stupňů (zatím to ale ani tam ještě nejsou tropické čtyřicítky).

Z dostupnějších destinací u moře, kam se vyplatí vyrazit i na jaře, to mohou být Kanárské ostrovy (teploty zde jsou 23 – 25 stupňů, na koupání moři to ale až tak moc není).

Poznávací zájezdy na Velikonoce 2024

Velikonoce nabízí ideální možnost, jak vyrazit někam za poznáním. Na jaře, už je dost slušná pravděpodobnost, že bude hezké počasí. A současně nehrozí, že by už byla úmorná vedra, kdy se to v rozpálených městech nedá vydržet.

Tři nebo čtyři dny během Velikonočních svátků, se tak dají strávit například v Římě, v Benátkách, v Paříži nebo v jiné zajímavé lokalitě.

Vyplatí se vyrazit například do Holandska. Ve zdejším největším květinovém parku v Evropě, což je Keukenhof, je toho na začátku dubna k vidění opravdu hodně.

Velikonoční dovolená – nejvýhodnější cestovní pojištění 2024

Pokud máte v plánu vyrazit na velikonoční dovolenou na horách, nebo na nějaké zajímavé místo v ČR, nebo pokud dáte naopak přednost strávit Velikonoce u moře, či poznáváním nějaké Evropské země, pak se určitě vyplatí nezapomenout na cestovní pojištění.

Výběr správného cestovní pojištění, může zajistit nezkažený zážitek z jakékoliv dovolené, pokud nepůjde vše podle plánu.

Cestovní pojištění se může postarat o storno zájezdu, vyřešit ztracená nebo poškozená zavazadla, pokrýt všechny zdravotní problémy během dovolené a mnoho dalšího.