Rychlé půjčky i pro lidi se záznamem v registru nabízí celá řada nebankovních společností. Obvykle se ale jedná jen o malé půjčky před výplatou. Pár tisíc korun, které musíte vrátit do 30 dnů zpět.

Rychlé půjčky bez registru ihned v hotovosti na ruku

Půjčka peněz, když je nutně potřebuje, nemusí být vždy tak snadná záležitost, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ano, jistě, na internetu narazíte na stovky inzerátů a nabídek, které vám slibují okamžité půjčení peněz. Velmi rychle ale zjistíte, že to má spoustu „ale“.

Rychlé půjčky sice slibují na internetu desítky finančních společností. Většinou je to ale navázáno na splnění celé řady podmínek. Často po vás budou chtít doložit váš příjem za poslední 2 nebo 3 měsíce. A někdy vám nepůjčí, pokud to bude příjem třeba jen z mateřské, rodičovské nebo nějakých sociálních dávek.

Jinde je zase překážkou pro získání půjčky, to že máte záznam v některém registru (dlužníků a neplatičů). Nebo pokud jste v exekuci nebo insolvenci.

Rychlé půjčky i se záznamem v registru

Pokud máte záznam jen v běžném registru (jako je například bankovní či nebankovní registr nebo třeba SOLUS), pak to se získáním půjčky nemusí být tak těžké. Některé nebankovní finanční společnosti, totiž do registrů nenahlíží (ostatně do toho bankovního ani nemohou).

Půjčka bez kontrolování registrů, ale bývá zpravidla jen ve výši několika tisíc korun před výplatou. U takové půjčky často dostanete jen částku do 10 000 Kč (jen výjimečně je to více, kdy je nabízeno třeba i 15000 nebo až 20 000 Kč). A půjčené peníze, musíte obvykle vrátit do 30 dnů, nebo alespoň zaplatit poplatek za prodloužení na další měsíc.

Tyto rychlé půjčky bez registru se tedy moc nevyplatí, když potřebujete peníze na delší dobu. To pak na poplatcích zaplatíte třeba i jednou tolik, než jste si na začátku půjčili.

Pokud jste navíc v exekuci nebo v insolvenci, tak vám skoro nikde peníze nepůjčí. Jen výjimečně se dá někde najít půjčka na zaplacení exekuce. Lidem v insolvenci, pak běžné půjčky nejsou nabízeny vůbec.

Půjčka bez registru v hotovosti na ruku

U některých finančních společností, je ale možné si peníze půjčit i v hotovosti na ruku. Často není problém domluvit si osobní schůzku tak, abyste dostali peníze ihned, klidně ještě dnes. Někde je i dovezou až k vám domů, a vy se nemusíte o nic starat.

Pořád se ale bavíme spíše o krátkodobých půjčkách před výplatou, kde můžete dostat jen menší částku. A i zde bývá zpravidla požadováno doložení vašeho příjmu v dostatečné výši (obvykle je nutné doložit příjem alespoň za poslední dva měsíce – výpis z bankovního účtu, výplatní pásky, nebo jiné doklady o příjmech).

Rychlá půjčka ihned v hotovosti na ruku

Alternativou, k běžně dostupným nebankovním půjčkám, které dostanete si se záznamem v registru, mohou být soukromé půjčky. Ty jsou obvykle nabízeny jako půjčka na směnku. Půjčky na směnku mají tu výhodu, že je můžete dostat i bez dokládání příjmů nebo bez nahlížení do registrů.

Nevýhodou půjčky na směnku je pak to, že za ni obvykle zaplatíte vysoké úroky. Není velkou výjimkou, že platíte úroky třeba i 50% nebo 100%.

Půjčka v hotovosti se záznamem v registru

Jinou možností, jak získat větší sumu v hotovosti, je půjčka se zástavou. Do zástavy je možné dát nemovitost nebo například automobil. U takových půjček (se zástavou), pak obvykle nevadí záznam v registru, nebo to že nedoložíte svůj příjem. Zárukou za půjčené peníze je nemovitost, auto nebo jiná cenná věc.

U půjčky se zástavou je pak možné získat i velkou sumu – zvláště u nemovitostí to může být úvěr i na několik miliónů korun. Záleží jenom na hodnotě nemovitosti (nebo jiné věci), kterou dáte do zástavy.