Tyto soukromé půjčky jsou poskytovány v rozsahu od 10.000 Kč do 250.000 Kč.

P2P půjčky – půjčky od soukromých osob

Říká vám něco termín P2P půjčky? Tedy zkratka z anglického termínu peer-to-peer půjčky? To je označení pro půjčky od soukromých osob. Nepůjčujete si peníze od banky nebo jiné finanční společností, ale od konkrétních lidí. Jednu z možností, jak získat soukromou půjčku, vám nyní chceme představit.

Jak fungují soukromé P2P půjčky?

Funguje to tak, že na jedné straně je skupina soukromých osob, která má k dispozici peníze, které chce investovat, a na druhé straně jsou lidé, kteří si chtějí peníze půjčit. Existuje hned několik webů, přes které je možné takovou půjčku vyřídit.

Pro soukromé investory je to poměrně výhodná investice. P2P půjčky nabízí lepší zhodnocení investovaných peněz, než kdyby jim peníze měli jen ležet v bance (v současnosti banky poskytují jen zanedbatelné úroky).

Pro ty, kdo si potřebují půjčit peníze zase P2P půjčky přinášejí možnost získat finanční prostředky i v situacích, kdy u banky nebo jiné úvěrové společnosti na získání úvěru nedosáhnou.

Jaké jsou podmínky u soukromé půjčky?

Na rozdíl od půjčky v bance, zde neplatí žádná striktní omezení. Ano, je nutné dokládat příjem (pokud nějaký máte), a provádí se kontrola registrů. Neměli byste tedy být dlužníkem, v insolvenci nebo v exekuci.

Na základě toho, jaký máte příjem a dalších faktorů, pak bude vyhodnocena vaše „spolehlivost“, a od toho se odvíjí výsledný je stanoven úrok. Čím vyšší riziko, že nebudete schopni půjčku splatit, tím vyšší bude i úrok.

Kolik si mohu půjčit?

Tyto soukromé půjčky jsou poskytovány v rozsahu od 10.000 Kč do 250.000 Kč. Splatnost pak může být od 6 měsíců do 60 měsíců (tedy půl roku až 5 roků). Podobně jako u banky, i zde hradíte pouze pravidelné měsíční splátky navýšené o úroky. Tyto úroky jsou již od 6% (tj. RPSN již od 7,68%).

Pokud byste si půjčili třeba 100 tisíc korun na 2 roky, pak budete splácet pravidelnou měsíční splátku ve výši 4432 Kč, a celkem tak na splátkách zaplatíte 106 368 Kč. Přeplatek – to co zaplatíte navíc na úrocích – by tedy u této soukromé půjčky byl „jen“ 6 368 Kč. A to je poměrně výhodné. U jiných nebankovních půjček máte úroky a RPSN i v řádu desítek procent.

Chtěli byste více informací o této soukromé půjčce, nebo si rovnou požádat o peníze? Pak se podívejte ZDE.