Půjčky pro nezaměstnané se dají najít především u nebankovních úvěrových společností.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané i bez registru

Půjčit si peníze, když jste momentálně bez práce. Když jste vedeni jako nezaměstnaní na Úřadu práce, a dostáváte jen podporu v nezaměstnanosti, není nic snadného. I když jak banky, tak především nebankovní společnosti, často nabízí „půjčky bez příjmu“, není to s jejich získáním až tak lehké.

Pokud někdo inzeruje nabídku půjčky bez příjmu, zpravidla to znamená pouze to, že po vás nebudou požadovat potvrzení od příjmu ze zaměstnání. Jen málo kdy to ale znamená, že by vám půjčili peníze, i když jste bez zaměstnání. Jsou sice i půjčky pro lidi bez příjmu a bez zaměstnání, ty ale zpravidla nejsou nijak výhodné.

Okamžité půjčky pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané se dají najít především u nebankovních úvěrových společností. Tam dost často půjčují peníze, i lidem bez příjmu, nebo bez ověřování záznamů v registru. Za poskytnutí podobné, rizikové půjčky, si pak ale nechávají zaplatit, v podobě velmi vysokých úroků.

Pokud by vám stačila menší suma peněz, pak to můžete vyzkoušet. Půjčit si 5000 Kč nebo třeba 10 000 Kč, i když jste momentálně bez příjmu a nezaměstnaní, je relativně snadné. Stačí se podívat na nabídku podobných krátkodobých půjček. Hledejte „krátkodobé půjčky“, „mikro půjčky“ nebo „půjčky před výplatou“ a sami uvidíte, že podobných nabídek jsou desítky.

Musíte ale počítat s tím, že půjčené peníze budete muset vracet už za pár týdnů – nejčastěji se jedná o 30 – 45 dní, někde ale i déle. Za půjčku pak zaplatíte i několik set korun nebo dokonce i několik tisíc korun. Často, když si půjčíte třeba 5000 Kč na 4 týdny, vracíte třeba 6000 Kč nebo i více. Tedy za poplatky spojené s takovou půjčkou pro nezaměstnané zaplatíte i 1000 Kč za měsíc, tedy 250 Kč za jeden týden. A to odpovídá úrokům/RPSN ve výši i několika stovek procent. Není to nic levného a výhodného.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané nebo lidi bez příjmu

Určitou alternativou půjček pro nezaměstnané, která má přece jen výhodnější podmínky, může být půjčka s ručitelem nebo se zástavou. Pokud jste sice nezaměstnaní a bez příjmu, ale máte někoho, kdo by mohl u půjčky ručit, nebo pokud vlastníte třeba nějakou nemovitost, pak se dá získat i poměrně výhodná půjčky. Tyto zaručené půjčky mívají rozumnější úroky – třeba i jen 15 – 20%. Je to sice pořád více, než klasická půjčka od banky, ale určitě je to násobně méně než výše zmíněné „mikro půjčky“ s úroky v řádu stovek procent.

Soukromé půjčky i pro nezaměstnané

Nakonec se také můžete podívat na nabídku soukromých půjček. Tam je často možné najít i nabídku pro nezaměstnané. Existuje hned několik webových stránek, na kterých jsou nabízeny soukromé půjčky. Ty pak fungují tak, že vy zadáte poptávku, a soukromé osoby, se „složí“ na požadovanou částku. Tím, že vám ve finále půjčuje více lidí, je pro ně nižší riziko, pokud byste nespláceli. Často zde můžete platit dokonce i nižší úroky než v bance.