Půjček, které jsou poskytovány, i bez požadavku na doložení příjmu existuje celá řada.

Půjčka ihned bez doložení o příjmu s nízkým úrokem

Také patříte mezi ty, kdo mají hluboko do kapsy nebo se dostali do nějakých finančních potíží a teď hledáte nějaký záchranný kruh? Nějakou solidní a slušnou půjčku, s rozumnými úroky, která by byla dostupná i lidem s nízkým příjmem, nebo ideálně úplně bez doložení příjmu? Bojíte se podvodů a triků nejrůznějších lichvářů, kteří se snaží nalákat lidi v nouzi na příslib poskytnutí finančních prostředků a pak se z nich jen snaží vyrazit peníze? Ano, je to těžké, zvláště v prostředí internetu.

Půjčka ihned bez doložení příjmu

Půjček, které jsou poskytovány, i bez požadavku na doložení příjmu existuje celá řada. Někdy se ale za podobnou nabídkou může skrývat jen marketingový trik. To jsou případy, kdy je například inzerována půjčka bez potvrzení o příjmu. Na první pohled to vypadá lákavě. Přesně to co potřebujete. Při bližším zkoumání podmínek ale často zjistíte, že je to celé jinak. Že sice nepotřebujete písemné potvrzení o příjmu od svého zaměstnavatele, ale že i tak je potřeba, abyste měli nějaké pravidelný příjem, a banka třeba požaduje, aby vám peníze chodili na účet. Nebo je v tom nějaký jiný háček.

Další typická půjčka ihned bez doložení příjmu je to co se někdy také nazývá „rychlá SMS půjčka“ nebo „půjčka před výplatou“. Jedná se o krátkodobé nebankovní úvěry. Ty je možné získat, i když jste úplně bez jakéhokoliv příjmu. Je to tedy šance na získání půjčky třeba i pro nezaměstnané, nebo ty co berou jen sociální dávky. Je to ale současně hodně drahá „šance“. Podobná půjčka bez příjmu – třeba do 5000 Kč znamená to, že peníze musíte vrátit už za 4 týdny (nebo i dříve) a za tak krátkou dobu pak zaplatíte poplatek ve výši třeba i 1 nebo 2 tisíce korun. Celkový úrok u takového úvěru je tedy ve výši i několik stovek procent (úroky se přepočítávají na celý rok).,

Půjčka ihned s nízkým úrokem?

Jak tedy řešit situace, kdy jste úplně bez příjmu a přesto si potřebujete půjčit peníze a nechce platit šíleně velké úroky? Existuje nějaká opravdu slušná půjčka, která by byla dostupná i pro lidi bez příjmu? S nějakým rozumně nízkým úrokem, třeba jako mají banky nebo jiné solidní finanční společnosti?

Upřímně, podobných půjček moc není. Ti kdo poskytují klasické půjčky bez doložení příjmu, obvykle spojení „nízký úrok“ neznají. Určitou šanci nabízí soukromé půjčky nebo P2P (peer-to-peer půjčky). Jinou alternativou mohou být klasické produkty jako kreditní karta nebo kontokorent k bankovnímu účtu. Ty si můžete pořídit v době, kdy máte dostatečně vysoký příjem a pak, ve chvíli kdy o příjem přijdete tak vám mohou sloužit jako solidní finanční rezerva (ale musíte za ně po celou dobu platit nějaké poplatky). Případně je možné porozhlédnout se u velkých nebankovních společností jako je Home Credit, Cofidis, Cetelem, Provident apod. Ty sice mají vyšší úroky než v bance, ale pořád je to ve srovnání s tím jak šíleně vysoké úroky mají „SMS půjčky“ je to ještě poměrně málo.