Pokud si ale potřebujete půjčit peníze pak je to možné i bez nahlížení do registrů. Taková půjčka je doménou především nebankovního finančního trhu.

Půjčka bez nahlížení do registru

Možná si říkáte, že když někdy budete potřebovat peníze, stačí jen zajít do vaší banky a ta vám určitě půjčí. Říkáte si, že když tam máte vedený účet již několik roků a chodí vám tam každý měsíc výplata, tak proč by měl být problém sehnat půjčku od banky? Možná to ale není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. I proto je pro mnoho lidí zajímavá půjčka bez nahlížení do registru. Proč? To si povíme v následujících odstavcích.

Půjčky bez nahlížení do registrů SOLUS, BRKI, CBCB, LLCB, CEE

Již delší dobu na českém bankovním i nebankovním finančním trhu funguje několik různých registrů. Tyto registry pak shromažďují různé informace o finančních závazcích klientů různých společností. Může to být bankovní nebo nebankovní registr, leasingový registr a jiné. Některé registry jsou dostupné jenom pro banky (bankovní registr) do jiných mohou nahlížet a zadávat informace i nebankovní společnosti (a to nejenom finanční společnosti, ale třeba i mobilní operátoři, plynárny, vodárny, ČEZ a jiné)

Výše jsou uvedené zkratky názvů jednotlivých registrů. Co přesně znamenají? SOLUS je nebankovní registr, kam mohou nahlížet a přispívat i různé splátkové firmy nebo poskytovatelé různých služeb. BRKI je bankovní registr klientských informací. Ten používají výhradně banky. CBCB je společnost Czech Banking Credit Bureau která provozuje bankovní registr. LLCB je leasingový registr. CEE je pak zase zkratka pro Centrální evidenci exekucí, kterou provozuje Exekutorská komora ČR.

Půjčka před výplatou bez nahlížení do registrů

K „záznamu v registru“ můžete přijít velmi snadno. Dost často k tomu stačí, když se o nějakou dobu opozdíte se splátkou půjčky, úvěru nebo hypotéky. Stejně tak vám ale záznam v registru může „zajistit“ i nezaplacená faktura nebo složenka za plyn, televizi, telefon nebo jiné služby. A se záznamem v registru pak můžete mít problémy se získáním půjčky nebo úvěru. Především banky (ale i další finanční společnosti) kladou velkou váhu tomu, co si o vás zjistí v registrech.

Pokud si ale potřebujete půjčit peníze pak je to možné i bez nahlížení do registrů. Taková půjčka je doménou především nebankovního finančního trhu. Často je takto nabízena především rychlá půjčka před výplatou. Bez nahlížení do registrů jsou ale k dispozici i další typy úvěrů. Pokud se rozhodnete pro financování svých výdajů právě formou půjčky bez nahlížení do registrů, měli byste se připravit na to, že daný typ úvěru bude mít vyšší úroky než jiné formy. Je to dáno tím, že vás daná společnost vnímá jako více „rizikového“ klienta.